Wijk raakt school kwijt: Vindingrijk sluit deuren
Basisschool Vindingrijk aan de Heemraadslag sluit na dit schooljaar haar deuren. De kinderen tot en met groep 4 (31) moeten al per 1 januari 2024 naar een andere school, de 38 overige leerlingen mogen blijven tot komende zomer. Dat schrijft het Algemeen Dagblad. Het lerarentekort wordt genoemd als oorzaak van de sluiting, al waren er al langer zorgen, volgens een woordvoerder van de Stichting Klasse (waar Vindingrijk onder valt). Het lukte Vindingrijk niet om meer kinderen te trekken. De school was al niet meer zelfstandig, maar ondergebracht bij OSB Wereldwijs in Oosterwei. Stichting Klasse weerspreekt dat er een leegloop aan leerkrachten is geweest door wanbeleid.
De school is gebouwd in de jaren tachtig en heette tot en met 2018 Wethouder Luidensschool. Wat er met het gebouw gaat gebeuren, is nog niet bekend.
links: voorzitter Netwerk Achterwillens Adriaan Jansen (l) en scheidend directeur Jasper van der Beek (2022)
rechts Wethouder Luidensschool vlak voor naamwisseling (2018)
2 reacties
Laat een reactie achter
Inschrijven nieuwsberichten
Schrijf je in op ons nieuws en ontvang een e-mail als er een nieuw bericht is.
Dat is jammer!
De enige school in de wijk verliezen. Iets wat een belangrijke natuurlijke ontmoetingsplek is / zou moeten zijn. Heel erg zonde dat het niet meer levensvatbaar blijkt te zijn.